Aktuality

Aktuální informace

Modernizace spoje

Dobrý den
z důvodu modernizace spoje Bynov-->Horní Oldřichov dojde dnes v pátek 24.9. mezi 9:00-11:00 k výpadkům připojení k internetu pro lokality Horní Oldřichov, Jalůvčí.
Děkujeme


Výpadek elektriky - Krásný Studenec

Dobrý den,
dne 9.5.2021 a 10.6.2021 je společností ČEZ hlášena odstávka elektriky v lokalitě Krásný Studenec v čase 07:00 až do cca 19:00.

Děkujeme za pochopení


Výpadek elektriky -Křešice

Dobrý den,
dne 20.4.2021 je společností ČEZ hlášena odstávka elektriky v lokalitě Křešice v čase 07:00 - 14:00.
Výpadek sítě se taktéž bude týkat lokality Čechy a Příbramská.

Děkujeme za pochopení


Výpadek elektriky - Jalůvčí

Dobrý den,
v součastné chvíli evidujeme závažnou poruchu na přívodu elektriky vysílače v lokalitě Jalůvčí. Na vyřešení problému se usilovně pracuje...

Dle sdělení techniků by závada měla být dnes odstraněna.


Děkujeme Vám za pochopení a omlouváme se za komplikace


Aktualizace přijímacích zařízení

Dobrý den,
dne 24.2.2021 a 25.2.2021 v čase 22:00 až 23:00 bude postupně probíhat aktualizace klientských jednotek pro příjem internetu.
Omlouváme se tedy za drobné výpadky.


Informace

Omlouváme se za výpadek připojení v lokalitách: Čechy, Příbramská opět z důvody havárie ČEZu.
Děkujeme za pochopení


Modernizace AP Krásný Studenec

V sobotu 20.12.2020 proběhla letošní poslední modernizace našeho přístupového bodu v Krásném Studenci. Díky ní se navýšila kapacita tohoto přístupového bodu.
Našim členům v této lokalitě tak zvyšujeme rychlosti připojení až na 80Mbit/s v základním členství.


Změna rychlostí internetového připojení

Všem našim členům, kteří mají členství s internetovým připojením o rychlosti 15Mbit jsme jako poděkování za věrnost navýšili rychlosti připojení až na 30Mbit/s.
Děkujeme všem :-)


Informace o výpadku

Dnes 1. 11. 2020 došlo z důvodu havárie na vysokém napětí distribuční soustavy ČEZ elektriky k přerušení dodávky elektriky pro lokality Křešice, Boletice a další. Z tohoto důvodu není naše síť pro uživatele připojené do těchto lokalit dostupná.
Děkujeme za pochopení.


Výstavba nového přístupového bodu v ulici Holubova

Pro naše členy jsme vybudovaly nový přístupový bod v ulici Holubova (v Chrochvicích). Svým dalším pokrytím naní zajistíme rychlejší a stabilní připojení k internetu v této lokalitě. Děkujeme za možnost umístění AP


LoRaWAN

Zprovoznili jsme pro všechny v dosahu našich vysílačů síť LoRaWAN (WiFi pro připojení IoT zařízení). V případě, že používáte IoT zařízení, je možné že přes naše přístupové body jste již připojeni.


Výstavba nového přístupového bodu na Slavoji

Pro naše členy jsme vybudovaly nový přístupový bod na budově TJ Slavoj. Svým pokrytím naní zajistíme rychlejší a stabilní připojení k internetu v této lokalitě.
Děkujeme TJ Slavoj za možnost umístění AP


Informace !!!

Pro naše stávající a nové členy máme v lokalitě Krásný Studenec připraveno internetové připojení až 80Mbit/s za cenu základních členských příspěvků. Stávajícím členům bylo nastavení rychlosti připojení již upraveno v březnu tohoto roku
Děkujeme, že jste s námi :-)


Informace

Omlouváme se za drobné výpadky sítě v lokalitě Želenice - Krásnostudenecká ulice z důvodu změny konfigurace a přípravy pro nová zařízení.
Děkujeme za pochopení.


Informace

Vláda ČR s účinností ode dne 16.3.2020 vyhlásila karanténu pro Českou republiku.

Po dobu karantény tedy neprovádíme žádné nové instalace a připojení nových členů k naší síti.

Děkujeme za pochopení


Výpadek elektriky

V lokalitě Horní Oldřichov došlo dnes (11.3.2020) k nečekanému výpadku el. energie v místě vysílače a převaděče pro vysílač na Jalůvčí.
Omlouváme se za vzniklý výpadek.


Výměna optického kabelu - Bynov

Z důvodu poškozeného optického kabelu v lokalitě Bynov dojde 20.2.2020 mezi 10-13 hodinou k výpadku připojení.
Výpadek se týká lokalit Bynov, Horní Oldřichov, Jalůvčí.
Děkujeme za pochopení


Přestavba a modernizace AP Kamenická

V sobotu 15.2. v čase 10:00 - 14:00 dojde k výpadku internetového připojení v lokalitě Bohuslava Martinů, Lužická, Dvořákova z důvodu výměny páteřního spoje a AP.
Děkujeme za pochopení


Bouře Sabine

Dne 10.2. prolétla nad Děčínem bouře Sabine, která způsobila na mnoha místech výpadky elektriky. Většina našich přístupových bodů je zálohována baterií, ale ty bohužel neustály tak dlouhý výpadek. Došlo proto k několika menším výpadkům, které nakonec vyřešil sám ČEZ zprovozněním elektrické soustavy. Bez proudu ale stále zůstává vysílač v Malšovicích, který bude snad brzy zprovozněn.
Omlouváme se tak za vzniklé potíže s připojením k síti.


Modernizace páteřních spojů

Modernizace páteřních spojů v síti DcFreeNet proběhla díky tomu, že bylo konečně uvolněno všeobecné oprávnění VO-R/12 pro možnost použití zařízení pracujících v pásmu 57-66GHz. Jakmile ČTU dalo zelenou, byla provedena hromadná výměna nebo úprava stávajících spojů. Díky využití pásma 57-66GHz jsme docílili možnosti navýšení přenosových rychlostí k vysílačům (za nižší pořizovací náklady než doposud) a následně jsme provedli úpravu rychlosti připojení našim členům.


Výpadek připojení

V pátek 25.10.2019 dojde k výpadku elektriky v lokalitě Křešice (plánovaný výpadek ČEZu). Dojde k němu v čase od 9:00 do 15:30.
Děkujeme za pochopení


Modernizace přístupvého bodu

Dne 22. 8. 2019 proběhla v čase mezi 8-13 hodinou modernizace přístupového bodu v Kyjevské ulici. Původní všesměrová anténa byla nahrazena třemi anténami sektorovými pro zajištění kvalitnějšího pokrytí signálem sítě DcFreeNet. Dále zde byla instalována technologie LoraWan, kterou může kdokoli využít pro svá zařízení. Byl zde také připraven nový páteřní spoj pro ulici Vojanova, kde bude ještě letos vybudován nový přístupový bod pro nové zájemce o připojení do naší sítě.


Výstavba nového přístupového bodu v ulici Hraniční

Pro naše členy i nové zájemce o členství jsme rozšířili pokrytí signálu DcFreeNetu do ulice Hraniční, Třebovská, Polní, Veveří, Černá a dále také pro novostavby v ulici Sadová a Lovosická.
Děkujeme majiteli za možnost umístění vysílače.


Aktualizace zařízení

Dnes 30.7.2019 a zítra 31.7.2019 mezi 7-14 hodinou bude docházet místy k drobným výpadkům sítě z důvodu bezpečnostní aktualizace software páteřních spojů a klientských zařízení.
Děkujeme za pochopení


Výpadek internetu

Omlouváme se za výpadek připojení k internetu z důvodu zatím nespecifikované poruchy u našeho poskytovatele.
Děkujeme za pochopení


Modernizace přístupového bodu Bynov – Dukla

Dnes proběhla neplánovaně (z důvodu poruchy) modernizace přístupového bodu v lokalitě Bynov – Dukla. Přístupový bod byl rozdělen do dvou sektorů, pro lepší pokrytí signálem a také byla provedena výměna páteřních spojů. Dočasně zde byl zrušen free hotspot, který bude výhledově zpět instalován


Výstavba nového přístupového bodu v chrochvicích

Pro naše členy i nové zájemce o členství jsme rozšířili pokrytí signálu DcFreeNetu do ulice Třešnová. Přes tento přístupový bod budou nově připojeny Malšovice, pro zajištění vyšší datové kapacity. Děkujeme majiteli za vstřícný krok


Modernizace vysílače Jalůvčí 2

Na Jalůvčí proběhla další kompletní výměna přístupového bodu. V rámci modernizace sítě i tento přístupový bod zasloužil výměnu  . Nyní je zde možnost připojení nových členů na dvě sektorové antény, které pokryjí větší část této lokality a zajistí spolehlivý přístup k internetu. V rámci přestavby zde také vzniklo další FreeAP, kam se můžou připojovat i jiní uživatelé.


Oprava Free Hotspotu na MN

V rámci instalace zálohovaného zdroje na MN jsme uvedli zpět do provozu Free AP v této lokalitě. Můžete se zde opět bez problémů připojit k internetu zdarma…


Výpadky přístupu k internetu (Mas. náměstí)

Omlouváme se svým členům připojeným na náš přístupový bod na Masarykově náměstí, kde z důvodu přetížení el. přípojky dochází ze strany ČEZu k výpadkům el. energie. Na předejití tohoto problému již usilovně pracujeme.
21.06. byl na MN instalován zdroj se záložními bateriemi. Tímto by měla být minimalizována pravděpodobnost výpadku spojení.
Děkujeme za pochopení


Modernizace vysílače Jalůvčí

Na Jalůvčí proběhla 17. 6. kompletní výměna tohoto přístupového bodu (jedná se o druhý přístupový bod v této lokalitě). V nejbližší době budou uživatelům připojeným na tento vysílací bod vyměněna příjímací zařízení.


Výstavba nového přípojného bodu

V pondělí 10. 6. jsme vybudovali nový přístupový bod pro naše uživatele v lokalitě Albánské ulice.


Modernizace vysílače Příbramská

V pondělí 25.3. došlo k modernizaci našeho AP v Příbramské ulici. Našim uživatelum bude i nadále zajišťovat kvalitní příjem internetu :-)


Výstavba vysílače pro lokalitu Boletice

V neděli 17.3.2019 za příznivého počasí došlo k vybudování nového přístupového bodu pro naše členy včetně FreeAP pro všechny ostatní uživatele.


Změna konfigurace sítě Bynov, H. Oldř. a Jalůvčí

Dne 11.12.2018 dojde v lokalitě Bynov, Horní Oldřichov a Jalůvčí ke změně nastavení příjímacich zařízní. Omlouváme se tedy za drobné výpadky spojení.
Děkujeme za pochopení


Výpadek elektriky

Z důvodku výpadku elektriky (ČEZ) dojde k výpadku připojní v lokalitách:
Křešice, Pivovarská, Čechy.
Děkujeme za pochopení


Modernizace vysílače Krásnostudenecká

V sobotu 10. 11. proběhla ještě za dobrého počasí kompletní přestavba vysílače v Krásnostudenecké ulici. Tato přestavba byla plánována až na jaro 2019, ale pěkné počasí nás nenechalo v klidu a tak jsme se do toho pustili ihned. Celá výměna trvala zhruba 4 hodiny a výsledkem bylo zajištění lepšího pokrytí signálem pro naše členy a navýšení kapacity páteřního spoje pro tuto lokalitu.


Modernizace vysílače na čechách

Ve čtvrtek 27. 9. byla provedena v odpoledních hodinách kompletní výměna přístupového bodu na Čechách. Práce proběhla bez sebemenších komplikací a trvala cca 2,5 hodiny. Stávající technologii nahradila nová a byly upraveny sektory vysílače pro naše členy. Dále bylo znovu instalováno zařízení pro naše Free AP, které zajišťuje komukoli v dosahu možnost využití bezplatného internetového připojení. Tyto naše vysílače nesou označení DcFreeNet_Free. Děkujeme všem zúčastněným a Vám za trpělivost :-)


Modernizace vysílače Křešice

V pátek 31. 8. 2018 jsme zakončili prázdninovou atmosféru neplánovanou (na tento den) modernizací tohoto našeho vysílače. Výpadek připojení trval zhruba 4 hodiny a spuštění proběhlo bez komplikací. Byla zde provedena kompletní výměna technologií, která si také vyžádala u některých členů změnu přijímacích jednotek. Na tuto modernizaci bude v nejbližších dnech navazovat také kompletní výměna vysílače na Čechách.


Bezpečnostní aktualizace

V pondělí 30.7.2018 budeme provádět postupně aktualizaci SW všech zařízení v síti. Může tak docházet k drobným výpadkům spojení.
Tímto se Vám omlouváme a děkujeme za pochopení


Výpadek připojení z důvodu rekonstrukce

V neděli 29.7. bude od 9:00 do cca 14:00 probíhat kompletní modernizace vysílače v Krásném Studenci. Účelem této modernizace je rozdělení vysílače do více sektorů, aby zde byla dále zajištěna kvalitní dostupnost pro naše členy a také výměna páteřních spojů do této lokality. Hlavní linku zde nyní tvoří zařízení v pásmu 24GHz a záložní v pásmu 10GHz
Děkujeme za pochopení


Aktualizace podmínek pro členy DCFreeNet - GDPR

Dne 25.5.2018 vstoupí v platnost Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), které aktualizuje pravidla pro zpracování osobních údajů. Týká se to i vašich údajů, které má DCFreeNet, z.s. oprávněně uloženy. Více informací naleznete ZDE.


Výměna napájecího zdroje

V pátek 6.4. bude probíhat mezi 10-12 hodinou výměna napájecího zdroje a POE panelu v Riegrově ulici. Omlouváme se za krátkodobé výpadky připojení v lokalitách : Kamenická ulice, Bohuslava Martinů, Březiny, Staré město.
Děkujeme


Výpadek elektriky

Omlouváme se za výpadek spojení v lokalitách Křešice, Příbramská, Čechy z důvodu odstávky ČEZ hlášené na dnešek 27.3.2018 do 15:00.
Děkujeme


Drobné výpadky sítě

Omlouváme se za dnešní (21.3.2018) drobné výpadky v připojení k internetu. Závada je na trase UPC a tato společnost již problém řeší.
Děkujeme za pochopení


Rekonfigurece spoje

Během sobotního dne probíhá rekonfigurace páteřního spojení pro Křešice, Příbramskou ulici a Čechy. Omlouváme se za výpadky spojení.


Výpadek připojení v Bynově

Omlouváme se uživatelům připojeným v Bynově, Horním Oldřichově a Jalůvčí za dnešní (sobota 10.2.2018) výpadek připojení k internetu. Výpadek způsobil ČEZ vypínáním a zapínáním el. energie.
Děkujeme


Přesun Ap Žatecká na novou lokalitu

V neděli 28.1. 2018 dojde k přesunu přístupového bodu na nové lepší místo. Omlouváme se tímto uživatelům připojeným v této lokalitě za cca dvou hodinový výpadek připojení.
Děkujeme


Modernizace AP Folknáře

V sobotu 20.1. 2018 proběhla modernizace vysílače DCF na folknářích.


Modernizace AP Staré město

Dnes proběhla modernizace přístupového bodu v lokalitě Kubelíkova ulice pro zajištění dostatečné kapacity připojení k internetu.


Výpadek internetu - Křešice - Čechy

Z důvodu silného větru došlo ke kompletnímu výpadku el. energie v Křešicích a Boleticích. Pro uživatele v okolí Křešic, Příbramské a na Čechách to bohužel dočastně znamená omezené nebo žádne připojení do internetu. Děkujeme za pochopení


Bezpečnostní aktualizace zarízení

Z důvodu implementace bezpečnostních aktualizací do klientských jednotek (uživatelské přijímače) může dnes mezi 8-10 hodinou docházet k drobným výpadkům spojení. Děkujeme za pochopení


Změna částečného členství

V rámci zkvalitňování poskytovaných služeb našim členům navyšujeme rychlost připojení k internetu pro částečné členství z původní rychlosti 1Mbit/s na 2Mbit/s.


Nový přístupový bod v Malšovicích !!

Od 1.10.2017 je nově v provozu přípojný bod pro obyvatele novostaveb v Malšovicích!

Zájemci o připojení v této lokalitě nás můžou kontaktovat na naší HOTLINE 604 874 327 :-)


Výměna - modernizace páteřního spoje

Dne 12.8. proběhne v čase mezi 14-16 hodinou výměna páteřního spoje pro vysílače Krásnostudenecká + Žatecká. Důvodem je navýšení kapacity linky pro tyto dvě lokality.


Výpadek spojení - Horní Oldřichov + Jalůvčí

Prosím omluvte výpadek. Probíhá výměna zdrojové části na Horním Oldřichově


Stahování bez omezení :-)

Pro uživatele využívající 15Mbit tarifů a vyšších jsme připravili něco extra :-) Každý den, mezi 23:59 - 6:00 můžete stahovat bez omezení rychlosti :-)


Modernizace - výmena Ap

Dne 31.7.2017 mezi 19-20 hodinou byla provedena kompletní výměna technologie vysílače na Letné. Omlouváme se tento drobný výpadek připojení.


Plánovaný výpadek elektriky

Dne 20.6. je hlášen společností ČEZ výpadek elektriky z důvodu přestavby rozvaděčové skříně v ulici Weberova - našem páteřním bodě, které slouží jako bod pro přístup k internetu v lokalitách Želenice a Krásný Studenec. Výpadek je plánován cca v čase 7-17 hodin. Během tohoto výpadku dojde ke kompletni přestavbě tohoto vysílače. Děkujeme za pochopení


Modernizace páteřního spoje - HO

Dnes 7.10.2016 byla provedena modernizace páteřního spoje zajišťujícího konektivitu pro Horní Oldřichov a Jalůvčí. Výměna tohoto spoje proběhla z důvodu silného zarušení frekvenčního pásma, které jsme používali a zarušili ho komerční poskytovatelé, kteří si potřebují nahrabat :-D a už neví coby ...


Nové AP Krásný Studenec

Pro naše stávající (a nové) členy bylo v neděli 25.9. vybudováno nové přípojné místo běžící v pásmu 5GHz v Krásném Studenci.


Modernizace páteřního spoje - Příbramská

V úterý 20.9.2016 jsme provedli modernizaci páteřního spoje do ulice Příbrammská. Výměna tohoto páteřního spoje zajistí našim členům připojeným v této lokalitě stabilnější a rychlejší připojení k internetu.
Děkujeme p. Miroslavu Pavelkovi, který pro náš hotspot zajišťuje zázemí a technickou podporu :-)


Modernizace přístupového bodu - Divišova

V úterý 13.9.2016 proběhla kompletní přestavba (modernizace) přístupového bodu v Divišově ulici. Tato modernizace přinesla našim členům v této lokalitě kvalitnější a rychlejsí připojení k internetu.


Členská schůze

Na den 7.10.2016 svolává občanské sdružení DcFreeNet členskou schůzi. Program schůze : Zvolení statutárních orgánů sdružení, schválení změn stanov dle nového občanského zákoníku, zpráva o hospodaření za rok 2015. Podrobný program + potřebné dokumenty naleznete v členské sekci na stránkách sdružení. Z důvodu zajištěni potřebného počtu míst nás emailem informujte o své účasti. V případě neúčasti bude umožněno provést elektronické hlasování na našich stránkách v termínu 30.9. - 11.10.2016


Nové AP Želenice

Pro naše (a nové) členy budeme v sobotu 10.9.2016 budovat nové přípojné místo běžící v pásmu 5GHz v ulici Novoměstská. Díky tomuto bodu je možné zajistit vyšší kvalitu připojení k internetu.


Další modernizace přístupového bodu

V pátek 29.7. v čase mezi 7:30 - 11:00 plánujeme kompletní přestavbu (modernizaci) přístupového bodu na Masarykově náměstí. Z tohoto důvodu nebude dostupné připojení k síti DcFreeNet ani do internetu.
Pokud po 11. hodině budete mít problém s připojením, kontaktujte HOTLINE.


Plánovaný výpadek elektriky

Dne 1.8. a 3.8. dojde mezi 8 - 18 hodinou k výpadku el. energie na přístupovém a páteřním bodě v Křešicích. Tento výpadek tedy postihne uzivatele, kteří jsou připojeni v těchto lokalitách :
Křešice, Bělá, Čechy, Příbramská, Divišova.


Aktualizace dokumentů

Aktualizovali jsme dokumenty plánů a rozvoje sítě pro rok 2016. Tyto dokumenty a jiné naleznete po přihlášení v sekci "Dokumenty --> Ke stažení"


Modernizace přístupového bodu

Dne 22.7. 2016 mezi 8-12 hodinou dojde v loklitě Letná - Slovanská ulice k výpadku připojení k internetu z důvodu modernizace zastaralého přístupového bodu. Děkujeme za pochopení :-)


Plánovaný výpadek ČEZ

Dne 21.7.2016 dojde v lokalite vysílače Březiny z výpadku el. energie ze strany poskytovatele. Výpadek je hlášen mezi 8 - 17. hodinou.


Výpadek přípojení

V pátek 24.6.2016 mezi 8-11 hodinou dojde v lokalitách Bynov, Horní Oldřichov, Jalůvčí k výpadku internetového připojení z důvody provádění údržby na páteřním zařízení. Za výpadek se omlouváme


Důležité aktualizace !

Z důvodu zabezpečení sítě bude postupně docházet u uživatelů používajicích zařízení znacky Ubiquiti Networks k aktualizaci sw tohoto zařízení. Očekávejte prosím minimální výpadky připojení.


Výpadek připojení

Dne 5.4. 2016 plánuje ČEZ v rámci pravidelné údržby zařízení výpadek elektrické energie. Výpadek postihne uživatelé připojené na křešické AP, Čechy AP a uživatelé v příbramské.


Změna nastavení SMTP serveru

Z důvodu rozsáhlého spamování bylo změněno heslo pro SMTP server. Pokud máte problém s odesíláním pošty, nastavení naleznete po přihlášení do uzavřené části stránek určené pouze pro členy na našich stránkách v sekci "Pro mě-->Nastavení". O nové přihlašovací údaje pro odesílání emailů můžete požádat také prostřednictvím sms, ve které uveďte své jméno a příjmení nebo VS)


Krásný Studenec - nová páteř

Tuto sobotu (17.10.) došlo k výstavbě nového páteřního spoje pro lokalitu Krásný Studenec. Díky novému zařízení naši uživatelé získají vyšší stabilitu svého připojení a také dostupné rychlosti.
Dále plánujeme realizaci nového AP ve studenci, které zajistí dostupnost pro další zájemce :-)


Kamenická sídliště- nová páteř

Dnes došlo ke zprovoznění nového páteřního spoje v sídlišti na Kamenické. Uživatelé to poznají na rychlejším připojení a menších latencích.


Spojení na čechy

Z důvodu poskození napájení optického převodníku jede linka na Čechy přes zálžní spoj. Může se to projevit nižší rychlostí připojení a vyšší latencí latenci. Problem bude vyřešen dnes (15.10.2015) kolem 15:00.
Děkujeme za pochopení


Omezená dostupnost sítě - Bynov

Ve dnech od 12.10 2015 do 16.10.2015 může docházet v lokalitě Bynov ke zpomalení připojení do sítě DcFreeNet. Je to způsobeno rozsáhlou rekonstrukcí el. rovodů na jednom z páteřních spojů. V době techto výpadků el. energie pojede linka záložní trasou.
Děkujeme za pochopení


Modernizace Přístupového bodu Příbramská

Zítra 26.9.2015 bude probíhat modernizace přístupového bodu v Příbramské ulici. Dojde proto k výpadku připojení do sítě cca od 9:00 do 12:00.
Dekujeme za pochopení
Tuto lokalitu čeká ještě jedna výměna zařízení, která proběhne pokud možno ještě v letošním roce.


Přestavba páteřního spoje na Jalůvčí

V posledních dvou dnech přišla na řadu výměna páteřního spoje na Jalůvčí. Tento upgrade páteře by měl členům připojeným na Jalůvčí zajistit nižší latence, vyšší stabilitu a posílit kapacitu připojení. První fází byla výměna zařízení v Horním Oldřichově, kde bohužel došlo k problému a z toho důvodu Jalůvčí cca dva dny jelo přes záložní spoj.
Nyní je vše OK a chystá se druhá fáze výměny zařízení (na Jalůvčí). Výpadek spojení při této výměně by neměl přesáhnout cca 2 hodiny. O termínu výpadku budeme zde informovat.


Pro stahovače :-)

Připravili jsme pro Vás novinku :-) .... Pořebujete si něco velkého rychleji stáhnout z internetu? Toto je tedy přesně pro Vás, od první minuty po půlnoci až do páté hodiny raní vypínáme všem členům 15Mbit ového tarifu rychlostní omezení, stručně a jasně řečeno, jaký maximum dá linka k Vám domu, tak rychle Vám to pofrčí !!!


Nové AP v Březinách

Po dlouhé době se opět DcFreeNet vrátil do Březin. Je zde k dispozici bezdrátové připojení do naší sítě s přístupem do internetu. Zájemci o členství se mohou hlásit na naší HOTLINE


Riegrova

Pro uživatele a nové zájemce v lokalitě Riegrova ulice byl vybudován nový přístupový bod s DcFreeNetFree hotspotem. Riegrova 79 a Riegrova 90 jsou nyní nově připojeny na optické vlákno.


Nový Free Hotspot v Horním Oldřichově

V rámci rekonstrukce AP bylo přidáno DcFreeNetFree přípojné místo pro lidi bydlící poblíž našeho AP v Oldřichově


Přestavba AP v Horním Oldřichově

V Horním Oldřichově došlo ke kompletní výměně AP z důvodu poruchy HW. Problémy, které se zde od vřerejsího dne jsou tedy vyřešeny. Dále zde došlo k navýšení kapacity spoje pro Jalůvčí, které čeká také na částečnou rekonstrukci.


Krátkodobý výpadek

Dne 19.2.2015 v čase mezi 17-18 hodinou dojde ke krátkodobému výpadku internetového připojení z důvodu přepojení napájení zařízení ze zálohy zpět do el. sítě. Výpadek by neměl přesáhnout cca 30 minut. Děkujeme za pochopení.


Jedeme naplno !

Rozjeďte to s námi naplno... od 25.12. do 31.12.2014 jedeme bez omezeni rychlosti :-)
Váš team DcFreeNet


Aktualizace ...

Dnes 10.9.2014 mezi cca 8:00 - 10:00 bude docházet k nahrávání důležitých aktualizací na klientské zařízení a vysílače. Může proto docházet ke krátkym výpadkům připojení.
Děkujeme za pochopení


Výpadek připojení :-(

Omlouváme se všem členům za cca hodinový výpadek připojení k internetu z důvodu selhání HW. Naštěstí se podařilo tuto závadu během hodiny vyřešit a vše opět bězí, tak jak má. L.S.


Modernizace sítě DcFreeNet

V rámci morednizace sítě DcFreeNet došlo v minulých měsících k přestavbě vysílače na popovičáku a výměně páteřních spojů (Popovičák 80GHz, Želenice 80GHz, Kamenická 80GHz, Křešice 10GHz, Čechy 10GHz).


Údržba energetiky

Dne 14.8. 2013 plánuje ČEZ v rámci pravidelné údržby zařízení výpadek elektrické energie. Výpadek postihne uživatelé připojené na křešické AP, Čechy AP a uživatelé v příbramské.


Plánovaný výpadek - Křešice

Z důvodu přestavby AP v Křešicích dojde 28.3.2013 v čase 9:30-12:00 k výpadku připojení k internetu.
Všem se za vzniklé problémy předem omlouváme.


Zkvalitnění připojení

Dne 16.7. 2013 došlo propojení bynovské části se sítí DcFreeNet pomocí optického vlákna. Výsledek by se měl projevit v kvalitě připojení této lokality (Bynov, Horní Oldřichov,Jalůvčí).


Vypadek Bynov

Dne 15.5.2013 bude docházet k výpadkům služeb z důvodu výměny zařízení a přepojení na novou optickou trasu poskytovatele. Všem se za způsobené problémy omlouváme.


FreeHotspot..

Připravili jsme pro Vás na mnoha místech Děčína volné připojení k internetu. Využijte našich Free Hotspotů! Více informací naleznete v záložce Free Net. Kompletní spuštění všech plánvaných bodů bude nejpozději do 1.5. 2012..


Nové stránky DcF

Dne 11.4. 2012 spuštěny nové webové stránky občanského sdružení DcFreeNet.