Aktivity spolku

Aktivity spolku

Pro začátek osvěžení toho, co DcFreeNet je....

DcFreeNet vždy byl, je a bude spolek nadšenců, kteří se rozhodli začátkem roku 2000 vybudovat v Děčíně první nekomerční bezdrátovou síť umožňující vzájemné propojení počítačů s možností přístupu k internetu v Děčíně. Jsme spolek nestátní a neziskový podporovaný prací, znalostmi a financemi svých členů nebo sponzorskými dary.

Podporujeme také ostatní spolky: sdružení zdravotně postižených AVAZ Děčín, TJ Slavoj (házená), FC Union Děčín a Judo Děčín poskytováním bezplatného připojení do sítě DcFreeNet.Co vlastně pro své členy děláme a čím se lišíme od komerčních poskytovatelů internetu?

  • Svým členům nabízíme možnost poznání funkčnosti bezdrátových sítí. Každý člen, pokud má zájem se může podílet na rozvoji naší sítě. Není to nic nového, kdy na rekonstrukcích nebo výstavbách přístupových bodů byl nějaký nováček. Svou pomocí, ať už manuální nebo znalostní přispěl k tomu, že fungujeme.

  • Pořádáme společné akce, kde se naši členové mohou poznat, vyměnit si spolu znalosti a jiné. V letních měsících se scházíme u grilu, na pozemku jednoho s členů a před koncem se koná pravidelně posezení u piva.

  • Členům v případě potřeby nabízíme bezplatné vytvoření účtu na ftp serveru apod...

  • Svým členům nabízíme zapůjčení odborné literatury

  • Také pro ty, co nejsou našimi členy něco děláme. Snažíme se pomoci i ostatním s přístupem k internetu (pomáháme starším lidem poznat technologii). Budujeme Free hotspoty na našich přístupových bodech, kam se ostatní mohou také připojit.

Stát se členem našeho spolku máte možnost i Vy...